Święty Mikołaj zawitał z prezentami do szpitala w Staszowie

W środę, 6 grudnia święty Mikołaj zawitał z prezentami na oddział dziecięcy szpitala powiatowego w Staszowie. W tym czasie na oddziale przebywało 23 dzieci. Święty miał także słodkości dla wszystkich pacjentów szpitala. Zarówno mali pacjenci, jak i dorośli wizytę Mikołaja przyjęli z radością.

Akcja mikołajków w staszowskim szpitalu zorganizowana została po raz 12. W tym roku jej organizatorem był Artur Garbacki i staszowski szpital we współpracy z organizacją skupiającą funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych - International Police Association region w Staszowie.

Poza prezentami na dzieci czekała jeszcze jedna miła niespodzianka. Jak co roku pacjenci oddziału dziecięcego, przebywający w okresie mikołajkowym w szpitalu, mogli zobaczyć program artystyczny przygotowany przez grupę uczniów ze Szkoły numer 2 w Staszowie, do której należą: Natalia Witaszek, Kamila Legiecka, Aleksandra Madej, Kamila Wrona, Aneta Sikora, Natalia Zapart, Jakub Piątek, Klaudia Klimek i Lena Żurek. Młodzież także otrzymała upominki od świętego Mikołaja. Uczniów do występu przygotowywały nauczycielki: Ewa Pawlik-Witaszek i Agnieszka Sałata. Panie w podziękowaniu otrzymały kwiaty, które wręczył im dyrektor szpitala Paweł Wojtasik. Bukiet kwiatów od dzieci dostał również główny bohater mikołajków.

- Te mikołajki w staszowskim szpitalu były wyjątkowe, ponieważ tym razem postanowiliśmy odwiedzić pacjentów w całym szpitalu. Każdego z nich częstowaliśmy słodyczami. Reakcje tych osób były niesamowite. Robili sobie zdjęcia z Mikołajem, żartowali. Widać było, że wizyta Mikołaja sprawiła im dużą radość. Dwie dziewięćdziesięcioletnie panie nawet same poprosiły pielęgniarki, by przyprowadziły im Mikołaja do sali, bo jak mówiły chciały go zobaczyć ostatni raz. To było wzruszające – powiedział organizator akcji Artur Garbacki.

Akcja mikołajków w szpitalu w Staszowie co roku jest organizowana dzięki wsparciu licznych sponsorów i staszowskiego szpitala.

Staszowskie Mikołajki zainicjowane zostały 15 lat temu przez przedsiębiorcę Artura Garbackiego, policjanta Tomasza Makucha i świętej pamięci nauczyciela Tomasza Bieleckiego. Kilka pierwszych edycji tego wydarzenia odbyło się na hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 3 w Staszowie. Podczas największej staszowskiej imprezy mikołajkowej święty w czerwonym ubraniu obdarował 1000 dzieci z rodzin uboższych oraz uczniów wybitnie wyróżniających się w nauce z terenu powiatu staszowskiego. Wtedy inicjatorką wydarzenia, poza trzema wymienionymi osobami, była również Beata Rachoń.

Źródło: www.echodnia.eu

Galeria: Mikołajki 2017