Ambulans dla szpitala

W Dniu Ratownictwa Medycznego tj. 13 października br. wizytę w staszowskim szpitalu złożyła minister Beata Kempa – członek Rady Ministrów, Szef Biura Prezesa Rady Ministrów, a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia dr n. med. Marek Tombarkiewicz.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej szpitala z ratownikami medycznymi i samorządowcami ziemi staszowskiej minister Beata Kempa odczytała list premier Rządu RP Beaty Szydło skierowany do ratowników medycznych z okazji ich święta. Podobne życzenia złożył także wiceminister Marek Tombarkiewicz. W drugiej części wizyty miało miejsce przekazanie na potrzeby szpitala nowoczesnego ambulansu medycznego. Klucze do karetki odebrali ratownicy medyczni: Grzegorz Piwowarczyk oraz Paweł Witecki. Przekazana karetka jest jedną z zakupionych dla potrzeb zapewnienia pomocy medycznej podczas  Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli również: posłowie, senatorowie, wojewoda świętokrzyski, przedstawiciele miast i gmin oraz gmin powiatu  staszowskiego.

Tekst: Agnieszka Antonik
Foto: Jan Mazanka