Wsparcie finansowe dla staszowskiego szpitala

W dniu 23 kwietnia w SPZZOZ w Staszowie została podpisana umowa dotacji o dofinansowanie zadania pn. ,,Modernizacja Oddziału Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie”. Otrzymana dotacja to blisko 5 milionów złotych pochodzących z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Umowę, w imieniu Skarbu Państwa podpisała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, a w imieniu Powiatu Staszowskiego: starosta Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, przy kontrasygnacie skarbnik powiatu Jolanty Piotrowskiej. Kwota otrzymanej dotacji wyniosła 4 mln 799 tys. 583,36 zł, co stanowi 80% całkowitej wartości zadania. Pozostałe 20% środków w wysokości 1 mln 199 tys. 895,84 zł pochodzi ze środków własnych staszowskiego szpitala. Termin zakończenia zadania, o łącznej wartości 5 mln 999 tys. 479,20 zł, został ustalony do dnia 31 grudnia br.

Głównym celem inwestycji jest zakup nowoczesnego sprzętu dla potrzeb modernizowanego Oddziału Intensywnej Terapii.

W tym miejscu Dyrekcja SPZZOZ w Staszowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla Pani Minister Anny Krupki za pomoc i zaangażowanie w uzyskaniu dotacji. Pani Minister jest „dobrym duchem” naszego szpitala, zawsze możemy liczyć na jej wsparcie. Inicjatywa i dobra wola Pani Minister, przy zrozumieniu ogromu potrzeb ochrony zdrowia sprawia, iż szpital w Staszowie może się prężnie rozwijać, podnosząc tym samym jakość udzielanych świadczeń i komfort pacjentów.

Serdeczne podziękowania Dyrekcja SPZZOZ w Staszowie kieruje także na ręce Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek. Dzięki Pani wsparciu otrzymane środki finansowe umożliwiają dalsze, bezpieczne funkcjonowanie naszego szpitala.

Wsparcie finansowe dla staszowskiego szpitala - 1