Honorowe odznaki z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego rozdane

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wojewoda świętokrzyski wyróżnił lekarzy, ratowników medycznych i osoby zasłużone dla ratownictwa honorowymi odznakami.

W grupie odznaczonych znaleźli się pracownicy naszego szpitala, i tak w kategorii Wzorowy Lekarz brązową odznakę otrzymał lek. Grzegorz Skonieczny, a srebrną lek. Martyna Kędzierska; w kategorii Wzorowy Ratownik, brąz otrzymali Tomasz Lubelski oraz Łukasz Grabka, srebro – Kamil Gęca, natomiast złoto – Łukasz Kopacz.

W kategorii Zasłużony Dla Ratownictwa brąz otrzymała – Anna Ptak, srebro – Agnieszka Tomporowska natomiast złoto otrzymali – Mateusz Baran i Marta Adwent.

Wręczane wyróżnienie zostało ustanowione przez wojewodę w 2020 roku. Przyznawane jest w trzech kategoriach: „Wzorowy lekarz”, „Wzorowy ratownik” oraz „Zasłużony dla ratownictwa”. Trzystopniowa odznaka: złota, srebrna i brązowa wręczana jest na wniosek kierownika placówki medycznej (np. szpitalnego oddziału ratunkowego lub Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego), a także na wniosek wojewody. W tym roku, w podziękowaniu za wspaniałą pracę, odznaką zostało uhonorowanych ponad sto osób.

Serdecznie gratulujemy tak znamienitych wyróżnień!

Honorowe odznaki z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego rozdane - 1