NOWY SPRZĘT DLA ODDZIAŁU UROLOGII

W dniu 22 sierpnia 2016 na Oddział Urologiczny przekazany został sprzęt endoskopowy do diagnostyki dolnych dróg moczowych (cewki moczowej oraz pęcherza moczowego). W skład urządzenia wchodzą: monitor, kamera ze sterownikiem, źródło świata ze światłowodem i wózek endoskopowy. Całość sprzętu to koszt około 50 tys. zł. gdzie dofinansowanie z Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” wyniosło 20 tys. zł. pozostałe środki pochodzą z budżetu szpitala. W przekazaniu sprzętu uczestniczyli: prezes spółki SIARKOPOL Grzybów Karol Dytkowski, wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz, posłanka PiS Anna Krupka, p.o. dyrektora SPZZOZ w Staszowie Józef Żółciak, kierownik Oddziału Urologicznego Paweł Olejniczak, starosta staszowski Michał Skotnicki oraz przewodniczący Rady Powiatu Damian Sierant.